PŘÍBĚH

JEN SEN...

v 6 hodin, 45 minut a 1 vteřinu zazvonil u Jacqueline budík. S trhnutím se probudila. V hlavě jí doznívaly zbytky zvláštního snu, který se jí ještě před vteřinou zdál být tak skutečný. Protáhla se jako perská kočka a s povzdechem si prohrábla vlasy prsty. „Hmmmm.“ V paměti marně zapátrala po nějakém magickém kouzlu, které by jim zázračně navrátilo lesk a slávu… „Tak snad příště,“ zamumlala si pro sebe a cítila, jak se její mozek pomalu vrací do reality všedního dne. Neviděla, jak se za oknem mihl vysoký stín.

ZÁHADNÝ CIZINEC

Najednou zaslechla za dveřmi tiché kroky. Zbystřila všechny smysly a sotva se stihla nadechnout, když se dveře prudce rozrazily a do její ložnice vstoupil muž. Oděn do dlouhého tmavého pláště a klobouku s širokou krempou stál záhadný muž široce rozkročen ve dveřích ložnice. Zpod klobouku zazářily šedomodré oči. Jacqueline se rozšířily zorničky a tep vyletěl na 130, když za jeho opaskem spatřila nabroušené ostří.

V OKOUZLENÍ

„K Vašim službám, madam,“ prohlásil cizinec hlubokým hlasem. „Kdo jste?“ zašeptala Jacqueline roztřeseně. Někde uvnitř jejího těla se probouzelo tiché vzrušení. „Potřebovala jste mou pomoc. Jsem tady,“ odvětil muž. „Pojďme tedy,“ dodal a Jacqueline už jen viděla sama sebe odněkud shora, jak přijímá nabízenou ruku, vklouzává do kabátu a bez jediného slova ho následuje ven ze dveří bytu.

BLAŽENOST

Naprosto mu důvěřuje a nechává jeho obratné prsty, aby jí jemně masírovaly spánky. Srdce se uklidňuje. Její mysl se vznáší někde daleko.

SEN SKUTEČNOSTÍ

Šmik šmik… Zpátky na zem ji vrací kovový zvuk nůžek. „Tak přece jen to nebyl sen?“ rozhlíží se Jacqueline překvapeně kolem sebe. Secesní zrcadlo odráží její tvář, ale ona vidí něco jiného. Vidí svoji vlastní duši, odhalenou a nahou. Dokonalou ve svojí čistotě. Její tichý průvodce se tiše usmívá. Konečně nalezla sama sebe.

KRÁLOVNA

Jacqueline prochází městem. Pro tuto chvíli je královnou svého malého světa a lidé jí zdvořile ustupují z cesty. Otáčejí se k ní jako květiny ke slunci, aby se přiživili na jejím světle. A ona jediná ví… ☺